Od czego zacząć DIY? Pracę trzeba podzielić na parę etapów, rozpiszę to pierw w blokach, a potem postaram się to omówić. Jeżeli będziecie mieli jakieś propozycje na następne artykuły, lub rzeczy do zrobienia, to proszę nie wahajcie się tylko śmiało piszcie. Ostatnio udało mi się zrobić otwieraną kartę urodzinową 3D , mało wnętrzarskie, ale zawsze done by myself. Zapraszam do czytania !

Pomysł

Myślę, że najważniejszym etapem jest pomysł. Od tego , w ogóle zaczęliśmy robić coś w tym kierunku. A więc czy masz jakąś konkretną idee? Jeżeli tak to już połowa pracy za Tobą, bo tworzenie to już sama przyjemność!

Plan

Dobrze rozrysowany plan jest jak mapa, jak musisz się odnaleźć w nowym terenie bez niej, to droga zamiast trwać 10 minut, może zająć nawet parę godzin. Dlatego, aby uniknąć frustracji i ewentualnych nie powodzeń, zrób dobry plan!

Realizacja

Jeżeli masz swój super pomysł oraz plan realizacyjny, nie pozostaje nic innego jak wziąć się do roboty! Pamiętaj, że od początku Twoje dzieło może nie wyglądać od razu pięknie, dlatego nie zrażaj się pierwszymi efektami, a skup się na całokształcie.

Od czego zacząć DIY?, a więc:

Pomysł

Chcę, żeby moje wnętrze (kuchnia, salon , sypialnia czy patio) upiększał jakiś DIY, ale w sumie to jaki? Najłatwiej poszukać inspiracji w internecie w grafikach wpisując najzwyczajniej DIY. Jeżeli ten pomysł zawiedzie i znudzisz się przeglądaniem kolejnych stron, spróbuj przeszukać fora tematyczne, tam znajdziesz wiele ciekawych pomysłów.

Od czego zaczać DIY?
Od czego zaczać DIY?

Plan

Tak jak nadmieniłem wcześniej dobry plan to na prawdę duża część sukcesu. Dajmy sobie przykład zrobimy własnoręcznie wykonany obraz, mozaikę lub pismo kaligraficzne lub nawet linoryt. Oprócz zabawy i zadowolenia, zdobędziemy trochę umiejętności  artystycznych.  Pierwszym krokiem (przynajmniej dla mnie), jest odnalezienie kogoś kto oferuję kursy przygotowawcze i znalazłem: pracownia rysunku i malarstwa. Następnie zdobyte umiejętności przekładamy na kolejny etap.

Realizacja

Ostatni etap, mamy już i pomysł i plan jak go zrealizować. Tylko pytanie od czego zacząć? Czy na pewno mam wszystkie narzędzia ? No i potrzebuje trochę wsparcia.

Bardzo powszechny portal – YouTube, przychodzi nam z pomocą. Wystarczy wpisać interesujące nas hasło, a cała lawina pomysłów nas zaleje. Dlatego ważne jest, aby wybrać parę najbardziej interesujących kanałów i zacząć ich subskrypcję. Oni krok po kroku wyjaśnia jak coś uczynić lub zrealizować Twój pomysł.

2 thoughts on “Od czego zacząć DIY? Czyli najważniejszy jest pomysł!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *